Üniversitemiz, en yeni teknoloji öğrenme uygulamalarını benimseyerek, özgün ve etkili araştırmalar üreterek tüm imkanlarını ve çabalarını Türkiye'de ve dünyada önemli bir referans noktası olmak için seferber etmektedir. 34 aktif araştırma merkezimizle öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimize sosyal, fen, mühendislik ve sağlık bilimleri alanlarında araştırma, geliştirme ve uygulama ortamı sunuyoruz.

Hem şehrimiz hem de dış dünya ile geniş ve çeşitli bağlantılarımız, akademi - endüstri işbirliği ve dayanışmasına örnek teşkil edecek bir sinerji ortaya çıkarmıştır. NEÜ’nün InnoPark Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi ile yaptığı iş birliği, yeni tasarımların ve teknolojilerin ön planda olduğu, hizmetlere ve üretime odaklanan çok sayıda ortak projenin hayata geçirilmesine imkan sağlıyor.

Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak teknolojinin bilgi birikimi üzerindeki yadsınamaz etkisinin farkındayız. Bu nedenle kendimizi uluslararası ortaklıklar açısından lider bir Türk üniversitesi olarak konumlandırmaya çalışıyoruz. Dünya standartlarında kampüslerimiz ve araştırma tesislerimiz, NEÜ'yü öğrenciler ve akademisyenler için çekici bir yer ve uluslararası işbirliğine dayalı girişimler için sağlam bir ortak haline getiriyor.

Üniversitemiz temel uygulamalı ve disiplinler arası alanlardaki araştırma ve geliştirme faaliyetlerini merkezi bir organizasyon çerçevesinde düzenlemek amacı ile kurulan Necmettin Erbakan Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (BİTAM), üniversitemizdeki araştırmacıların yanı sıra çevre üniversiteler ve sanayi kuruluşlarından gelen analiz isteklerine de cevap veriyor. Güncel ve yüksek teknolojiye sahip cihazlarla donatılmış olan BİTAM’da ulusal kaynaklarla teknolojik, özgün ve milli ürünlerin ortaya çıkmasında gerekli olan çok sayıda analiz gerçekleştirilebiliyor. Ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmiş tematik alan laboratuvarları da merkezimiz bünyesinde yer alıyor.

Araştırma merkezlerimizden teorik ve uygulamalı eğitim süreçlerinizde destek alabilirsiniz. Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret ederek araştırma merkezlerimizi ve faaliyet alanlarını inceleyebilirsiniz.