NEÜ Öğrencileri Referans ve İnovasyon Dayanışması

Kampüs faaliyetlerinin genişletilip bütünsel bir yaşam alanı deneyimlemesine olanak sağlamak üzere NEÜ, öğrencilerin yenilikçi ve girişimci fikirleri için yepyeni bir açılım sağlıyor. NEREİD, yeni fikirlerini girişimciliğe taşımak isteyen NEÜ öğrencilerinin beceri ve inisiyatif alma yeteneklerini geliştirmek, belli bir olgunluğa ulaşmış projelerinin başarısı için gerekli bağlantıları sağlamak ve referans olmak amacıyla kuruldu.
 
 
NEREİD, girişimci fikirleri ve yenilikçi hayalleri olan öğrencilerimize referans ve inovasyon desteği sunar. Yenilikçi fikir ve girişimlerinizi geliştirebilmenizde onları biçimlendirerek ürün ve değere dönüştürmenizde NEREİD size yol arkadaşlığı yapar. Network imkânlarından yararlanır, yenilikçi fikirleriniz için çağrıya çıkıp çözüm arkadaşları edinebilirsiniz. Fikrinizi NEREİD’de geliştirirken danışmanlık hizmeti alır, patent başvurusu yapabilirsiniz. Biçimlendiğini düşünürseniz projenizi görücüye çıkarmak için yarışma ve proje çağrılarına katılabilirsiniz.
 
 
NEREİD esnek, işlevsel ve aktif öğrenme yaklaşımlarından ilhamla her bir köşesinin çalışmaya uygun dönüştürülebildiği efektif çözümler sunan mekânlar olarak tasarlandı. Gençlerimizin kendilerini özgün ve özerk hissettikleri girişim ve inovasyon üssümüz. NEREİD, tam donanımlı ofis imkânı sunar. NEREİD’le inter-disipliner çalışma ortamını deneyimlerken, yeniye dair hayallerinizi konuşabilir, projelerinizi biçimlendirebilirsiniz. Merkezine öğrenciyi mezuniyet sonrası “hayata hazır hale getirmeyi” amaçlayan gerçek yaşam temelli model olan NEREİD, sunduğu dersler, sertifika programları, atölye çalışmaları ve seminerlerle girişimcilik ve yenilikçilik yolunda ilham verici bir merkezdir.
 
NEREİD hakkında daha detaylı bilgi için websitesine göz atabilirsiniz.