150 öğrenci topluluğumuz; eğlenmek, öğrenmek ve deneyim kazanmak için geniş bir etkinlik yelpazesiyle yılın her günü faaliyetlerini sürdürüyor: Konserden doğa sporlarına, tiyatrodan ağaç dikmeye, yardımlaşmadan hayal kurmaya sayısız etkinlik seçeneği…

 

 

Ayrıca Konya, çok çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan canlı şehridir. Türkiye ve dünyaya mal olmuş festivalleri, kültür, sanat, spor etkinlikleri ile size sayısız olanaklar sunar. Her yıl düzenlenen Şeb-i Arus bunların başında gelir. 2022 İslami Dayanışma Oyunları, İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkeler arasında düzenlenen çok sporlu organizasyonun beşincisidir ve Konya’da düzenlenecektir. Hz. Mevlâna'nın doğum yıldönümü etkinlikleri kapsamında yapılan ve kendi alanında dünyanın en iyi 8 Festivali arasında olan Konya Mistik Müzik Festivali, dünyanın hemen her yerinde bilinmekte, kendi alanındaki büyük organizasyonlarla yarışmaktadır. Konya, Avrupa Spor Başkentleri ve Şehirleri Federasyonu (ACES Europe) tarafından 2022 Yıllı Ödülleri Töreni’nde “2023 Dünya Spor Başkenti” ilan edilen Konya’da bulunan Selçuklu Kongre Merkezi’ni ve bu merkezde düzenlenen organizasyonları mutlaka incelemelisiniz. Her yıl düzenlenen bisiklet festivali, yemek festivali, kitap festivali, bilim festivali, ve daha sayabileceğimiz birçok sosyo kültürel faaliyetle Konya, keşfetmen için seni bekliyor.

 

 

Üniversitemize özgü kültürel etkinlikleri deneyimleme ayrıcalığını yaşamaktan büyük keyif alacağınızı düşünüyoruz. Geleneksel “Hoş geldin Pilavı”, “Kayak Festivali, “Şivlilik Festivali”, “UNİ101 Festivali” ile eğlenceli bir sosyal hayat sizleri bekliyor.

 

 

Lezzetli ve hesaplı yemek olanakları açısından da öğrenci dostu bir Üniversiteyiz. Günlük 5 bin öğrencimize 4 çeşit yemek hizmeti sunan yemekhanelerimiz ve toplam 18 kantinimizle beslenme ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.