Mobil Uygulamamız NEÜReyon’la sizi tanıştırmaktan memnuniyet duyarız.
 
Kulağınızın çok aşina olduğu bir tını gibi. Bir yerden hatırlayacaksınız ama nereden? NEÜ ve Reyon’u birleştirerek okuduğunuzda istemsizce sizi tebessüm ettirecek bir tını. Seslice okuyun. NEÜReyon, bir daha okuyun, NEÜReyon. Üst üste hızlıca okurken birkaç sesi yutuverin. İşte bu kadar.
 
NEÜReyon, hem yerel hem de akademik kültürden birçok unsuru bir arada sunuyor. Üniversite olarak içinde varlık bulduğumuz Konya’nın ciğerlerinden nefes alıyoruz. Dili, kültürü, gelenekleriyle her parçamızda Konya’dan izler taşıyoruz. Dünyanın tarihine yön veren büyük bir medeniyetin geleneklerini öğrencilerimizle buluşturmak eğitim ve öğretim anlayışımızın önemli bir parçasını oluşturuyor.
 
NEÜReyon karşılıklı olarak öğrencilerimizin bize, bizim öğrencilerimize “ne yapıyorsun?”, “nasılsın?”, “her şey yolunda mı?”, “hayat nasıl gidiyor?” dememizin en kısa yolu. Bizler öğrencilerimizle her gün düzenli olarak iletişime geçebileceğimiz ve öğrencilerimizin kullanabilecekleri birçok modülü mobil uygulama içerisinde sunduğumuz için onları her an selamlayabileceğimiz ve hâl hatır sorabileceğimiz yerel dilin ruhuna da vurgu yapan bir yol bulmak istedik. Mobil uygulamamız içerisinde yer alan birçok bilgiyi son kullanıcı deneyimi açısından kolaylaştırılmış bir şekilde sunuyoruz. Basitliğin ve uyumun getirdiği vitrin düzenini biz reyona benzettik. Böylece mobil uygulamamızın adını “NEÜReyon” koyduk.
 
NEÜReyon birçok farklı modül sunuyor. Üniversitemiz ile ilgili güncel gelişmeleri, etkinlikleri ve sizi yakından ilgilendiren duyuruları anlık olarak buradan takip edebilirsiniz. NEÜReyon aynı zamanda ihtiyaçlarınız için bir navigasyon görevi üstleniyor. Kampüs içerisinde herhangi bir yerin konumu, bir proje için birlikte çalışabileceğiniz ekip arkadaşları ya da bir ev arkadaşı bulmak istediğinizde işinizi oldukça kolaylaştırıyor.
 
Bilgi aktarımı NEÜReyon’un karakteristik özelliği aslında. Mobil uygulama içerisinde adını da aldığımız “Reyonlarda” ilgi alanlarınıza göre içerikler oluşturabilir, ya da oluşturulan içeriklerinden faydalanabilirsiniz. Örneğin kendinize bir e-spor ekosistemi kurmak istiyor ve bu alana ilgisi olan NEÜ’lüleri bir platform altında toplamak istiyorsunuz; sizin için “Oyun Reyonu” biçilmiş kaftan. Avantaj, bilim ve inovasyon, kültür-sanat, eğitim ve daha birçok reyon sizleri bekliyor.
 
NEÜReyon mobil uygulamasının en önemli avantajlarından biri öğrencilik yaşamınızı kolaylaştırmasıdır. Uygulamamız üzerinden akademik takvimi görüntüleyebilir, notlarınızı takip edebilir, ders kaydı yapabilir, dersin hocasına ya da yönetime ulaşarak istek, öneri ve şikayetlerinizi kolaylıkla iletebilirsiniz. Aynı zamanda haftalık oluşturulan yemek menüsünü gün gün görüntüleyebilir, kütüphane modülü ile aradığınız kitabın hangi kütüphanede olduğunu bulabilir ve ödünç alma geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz.
 
Üniversite yaşamı, öğrencilerin okuduğu program kadar kampüste edindikleri deneyim ve birikimle kendilerini inşa etme süreçlerini kapsar. Yeni Nesil Öğrenme Modeli olarak lanse ettiğimiz NEÜPLUS sisteminin aktif olarak uygulanmasında mobil uygulamamız önemli bir misyonu üstleniyor. NESEF (Sosyal Etki Feneri) içerisinde sosyal etkinlik diploması alabilmek için katıldığınız etkinlikleri sisteme yükleyebilir, puanlarınızı ve gelecek etkinlikleri takip edebilirsiniz.
 
Bizler NEÜReyon’u, öğrencilerimiz ve personelimizle düzenli olarak iletişim kurduğumuz yaşayan bir organizma olarak görüyor, teknolojinin yaşam tarzımıza getirdiği yeniliklere uyum sağlayarak sürekli geliştiriyoruz. Şimdilik 1.0 ile yayındayız. Kısa süre içerisinde 2.0, 3.0 ve 4.0 versiyonlarıyla birlikte üniversite içerisinde en iyi arkadaşınız olmaya adayız.