Sosyal açıklık ilkesini benimsemiş, girişimci ve öğrenci odaklı NEÜ’yü seçmekle doğru bir karar vermiş olacaksın. Tüm vizyonumuzu seni merkeze alarak şekillendirdik. Çok boyutlu, kapsamlı bir gelecek perspektifiyle hareket eden bir eğitim yuvasına geleceksin. Günceli takip ediyor, insan gücümüzü küresel rekabete hazırlıyoruz. Bilimin özgür ve sınırsız dünyasında mesleki ve sosyal donanımına katkıda bulanacak tüm enstrümanlara sahibiz. Rekabet yoğun. Kaliteden ödün veremeyiz. Seni dünyanın her yerinde eğitimimizin karşılığını görecek bir donanımla yetiştirebilmenin peşindeyiz. Yeni nesil eğitim ve uygulama yöntemlerimizle, “nitelikli insan” yetiştirme heyecanını taşıyan akademik kadromuzun rehberliğinde değer katacaksın yaşamına.
 
Dinamik, dünyayı okuyan, olayları ve gelişmeleri takip eden, kendini sürekli güncelleyen, rekabete hâkim bir bakış açısı ile üniversitemizi geleceğe taşıyoruz.
 
Yarım asırlık fakültelere, çok deneyimli akademik kadrolara, köklü bir geleneğe ve kültüre sahibiz. Marka değeri yüksek, yenilikçi ve dinamik bir devlet üniversitesiyiz.
 
O yüzden genciz, dinamiğiz, enerji doluyuz. Biz, geleceğiz.
 
Seninle geleceğe birlikte yürümekten büyük mutluluk duyacağız.
 
Anadolu’nun tam kalbindeyiz.
 
Hoşgörünün başkenti Konya’da.
 
Dünyayla entegre, sektörle iç içe bir üniversite olarak seni bekliyoruz.