Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin yeni nesil öğrenme ekosistemi NEÜPlus’a hoş geldiniz.

Üniversite yaşamı, öğrencilerin okuduğu program kadar kampüste edindikleri deneyim ve birikimle kendilerini inşa etme süreçlerini kapsar. Necmettin Erbakan Üniversitesi, öğrencilerinin müfredat dışı donanımına yönelik ayrıcalıklı bir öğrenim perspektifine sahiptir.

NEÜPlus, kampüs içinde bir "kampüs"ün adıdır. Okuduğunuz programın sınırlarının dışına taşmak, ilgi alanlarınızı genişletmek, farklı müfredat ve farklı programlardaki öğrencilerle bir arada olmak ve yeni fikirleriniz ve projeleriniz için sıra dışı bir öğrenme eko-sistemi tasarladık. Çünkü iyi eğitim, yaratıcılık becerisine ve yeni bir şey deneme güdüsüne dayanır.

NEÜPlus, farklı alanlarda kendini geliştirmek isteyenlere hem müfredat dışı eğitim hem de yaratıcı fikirleri destekleyecek birbiriyle bağlantılı beş katmanlı bir öğrenim evreni sunar.

Kusursuz bir donanım vaadi…

NEÜPlus’la hem genişletilmiş kampüs faaliyetleriyle bütünsel bir yaşam alanı deneyimleyeceksiniz hem de müfredat dışı ilgi ve tutkularınızı aktive edebileceksiniz.

NEÜPlus, gerçek yaşam odaklı kazanımlarla üniversite sonrasına sizi hazırlayacak.

Hep bir fazlası

NEÜPlus, üniversitemizin yeni nesil öğrenme eko-sisteminin adıdır. Formel öğrenim süreçleriyle birlikte öğrencilerimizin tamamlayıcı yetkinlik kazanacakları bir informel öğrenim modeli sunar. NEÜPlus evrenine dahil olan öğrencimiz, kabından taşarak bireysel zenginliklerini ve yaratıcı düşünme potansiyellerini açığa çıkaracak çok katmanlı bir öğrenim ağıyla buluşacaktır.

Kendimizi inşa etme sürecimiz rubik küpü gibidir. Her hareket bizi kişisel gelişim ve öğrenmeye doğru başka bir seviyeye getirecektir. NEÜPlus’la problem çözme, yaratıcılık, aktif olmak, eleştirel düşünme, girişimcilik, sürdürülebilir öncülük, etkin iletişim, birlikte çalışma gibi yaşam alanınızı zenginleştirecek kazanımlar elde edeceksiniz. Rubik küpü yapmaya çalışanlar bilir. Farklı renklerle tasarlanmış Rubik küpünde, renkleri aynı yüzeyde düzenlemek için belli bir sistematikle hareket etmek gerekir. NEÜPlus, tıpkı küpün yüzeylerini düzenlerken uyguladığımız sistematik gibi düşünülmüştür. Aşamalarının her birinin kendi içinde özerk ama toplamda bütünlüğü gözeten çok katmanlı öğrenme modeli.

NEÜPlus’ı oluşturan katmanları parça-bütün ilişkisini düşünerek tıpkı RUBİK KÜP gibi farklı renklerle tasarladık. Parçalardan oluşsa da bütün, parçaların toplamından daha büyüktür. NEÜPlus gibi. Çoklu perspektifle kendilerini inşa edecek öğrencilerimiz, böylelikle NEÜ’nün gelişim patikalarıyla parçaları bir araya getirip çağın bilgisiyle hizalanacak.