Yoldaki İşaretlere Bakmak

Necmettin Erbakan Üniversitesinde 40.000’den fazla kişi okuyor, ders veriyor, araştırma yapıyor ve çalışıyor. Üniversitemiz, 2010 yılında Konya Üniversitesi adı ile kurulmuş, 2012 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi adını almıştır. Yine aynı yıl, kadim başkent Konya’da uzun yıllardır yükseköğrenim faaliyeti yürüten Selçuk Üniversitesi’nin Eğitim, İlahiyat, Tıp,  Seydişehir Mühendislik, Ereğli Eğitim gibi köklü akademik birimleri Üniversitemiz bünyesine geçmiş, Üniversitemiz, yeni kurulan akademik birimleri ile kuruluşunu tamamlamıştır.  Bazıları 60 yılı aşkın köklü geçmişe sahip fakültelerimizle Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak 11 yıla sığdırdığımız birikim, altı farklı (Köyceğiz, A. Keleşoğlu, Sağlık, Ereğli, Seydişehir ve 15 Temmuz) yerleşkede hayat bulunuyor. Uzun bir eğitim öğretim gününden sonra hala bir şeyler yapmak isteyen öğrencilerimiz, yerleşkelerimizde ve çevrelerindeki sosyal alanlarda spor ve kültür etkinliklerinden öğrenci aktivitelerine kadar çok geniş bir yelpazeden tercihte bulunabiliyorlar. Çünkü burası yerinde duramayan öğrencilerin sürekli ürettiği bir kampüs; burası, büyük ve capcanlı bir şehir.
Yoldaki İşaretlere Bakmak

Bir Üniversiteden Daha Fazlası 

Necmettin Erbakan Üniversitesi, öğrencilerin kendileri için düşünme yeteneklerine inanır. Kampüs hayatı, burada öğreten, öğrenen veya başka bir şekilde meşgul olan insanlar kadar çeşitlidir. Farklılık, açıklık ve sosyal içerme kampüsümüzün yazılı olmayan değerleri. 152 öğrenci topluğumuz kampüs deneyimini yaşamak ve yaşatmak için oltalarını atmış beklemekte. Öğrenci toplulukları kampüsle kampüs dışı yaşamın ara yüzleridir. Kampüs yaşamının kültürel canlılığı onlardan sorulur. Özellikle birinci sınıf öğrencilerinin sosyal adaptasyonunu kısaltacak dayanışma için farklı alanlarda fikir yürütüp etkinlik düzenliyorlar. Sizin onları bulmanıza gerek kalmıyor. Seslerini duyuracakları tüm iletişim kanallarından size ulaşıyorlar.

NEÜ, Necmettin Erbakan Üniversitesi Vakfı (NEVA)’ndan burs fonu desteği alıyor. Odağında öğrenci var çünkü. Her yıl bir önceki yıldan daha fazla öğrenciyi fonlamak istiyor.

Yoldaki İşaretlere Bakmak

Yapraklar Yeşerince

Türkiye’nin her yerinden ve 95 farklı ülkeden yaklaşık binlerce genç NEÜ’ye gelmeye karar verdi. Havacılık Yönetiminden Sosyal Bilimlere, Küresel Çalışmalardan Tıp Bilimlerine kadar etkileyici bir yelpaze arasından seçim yaptılar. Ayrıca Üniversitemiz merkezlerinde Hukuk, Sağlık, Yabancı Dil, Müzik, Mesleki Gelişim ve gençlere yönelik farklı pek çok alanda kurslar düzenlenmektedir. Eğitim müfredatlarımızın ötesinde temel yeterlikleri ve kişilerarası becerileri de artırmaya yönelik bu kurslarımız, farklı alanlarda öğrencilerin kişisel gelişimine yönelik fırsatlar sunar. Tutkularınız ne olursa olsun, Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde eğitim almayı seçmek doğru yönde atılmış bir adımdır. Öğrenciler olarak kendi potansiyelinizi keşfeder ve gerçekten ne yapmak istediğinizi bulmaya bir adım daha yaklaşırsınız.

NEÜ kurulduğundan beri araştırma, uygulama ve toplumsala katkı başlıklarıyla üniversite eğitimi arasında yakın bağlantılar gerektiren bir eğitim politikasını titizlikle takip ediyor. SOBE, MEGA, SEDEP ve SİA gibi projeler tam da bu yakın bağlantıyı sağlamak için kurulmuşlardır. Hem öğrenir, hem uygular hem de toplumsal iyilik projesi için sahaya çıkarsınız.

Kampüs yaşamının diğer önemli aktörleri ise Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi ile Artı Kariyer Merkezidir. Bireysel olarak her alanda kapsamlı destek vererek sizin güven ve gelişiminize katkı sunan bu merkezler üniversite yaşamınızın ve geleceğinizin yol göstericisidirler.

Özellikle birinci sınıf öğrencileri, üniversite hayatını oldukça tuhaf ve hatta kafa karıştırıcı buluyor. Necmettin Erbakan Üniversitesi, sizi kendi başınızın çaresine bakmak zorunda bırakmaz. Üniversite yolculuğunuz boyunca her ayrıntısı düşünülmüş işaretler ve bilgilendirmelerle sizinle beraber yürüyeceği bir danışmanlık hizmetine sahiptir.