Necmettin Erbakan Üniversitesine Hoş geldiniz.

Üniversite hayatı geleceğiniz için önemli bir yolculuk…

Siz bu yolda yürürken ihtiyacınız olan bilgi, beceri, tecrübe ve vizyonu size kazandırmak için hazırız.

Birlikte başarabiliriz…

39120

Öğrenci

2714

Akademik Personel

21

Fakülte

37

Araştırma Merkezi

Üniversitemizin son üç yılda ulusal ve uluslararası sıralamalardaki yerini incelemek için detaylara tıklayabilirsiniz.

Üniversitemizi Yakından Tanımaya Ne Dersin?

Necmettin Erbakan Üniversitesi’ni daha yakından tanımak isterseniz, Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

NEÜ'de Yaşam

Anadolu’nun merkezinde yer alan Konya, coğrafi konumu ve düz bir araziye sahip olması nedeniyle şehirlerarası ulaşımda hızlı, rahat ve ekonomik imkânlara sahiptir. Hızlı tren, uçak, otobüs seferleri ile şehirler arası ulaşımda birçok imkan sunar.

Konya, şehir içi ulaşım imkânları açısından ülkemizin en ayrıcalıklı şehirlerinden biridir. Şehrin büyük bir kısmına 24 saat hizmet veren hafif raylı sistem, şehrin her noktasına günün her saatinde ulaşım sağlayan dolmuş ve otobüs seferleri, bu seferlerden ekonomik olarak yararlanmayı sağlayan abonman sistemi bu ayrıcalıklardan bazılarıdır.

Öğrenci şehri olarak da bilinen Konya’da, geniş bir yelpazede birçok barınma imkânı bulunur.

Üniversitemiz Köyceğiz Yerleşkesi içerisinde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait 1.500 kişilik erkek ve 1.500 kişilik kız öğrenci yurdumuz barınma koşulları açısından kusursuzdur. Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun yanı sıra pek çok özel yurt vardır. Ayrıca konut potansiyeli açısından Konya’da kendinize uygun ev bulma şansınız yüksektir.

Konya bir etkinlik şehridir. Türkiye ve dünyaya mal olmuş festivalleri, kültür-sanat, spor etkinlikleri ile kültürel ve sosyal gereksinimlerinize hitap edecek sayısız olanaklar sunar.

Anadolu’nun en iyi ve en modern tıp ve diş hekimliği fakültelerinin yer aldığı üniversitemiz, donanımıyla sizi özel hissettirecek sağlık hizmetlerine sahiptir. Sağlığınız değerli. Öncelikli ve ayrıcalıklı yararlanabileceğiniz bir sağlık hizmetini kim istemez…

Tab Image

Hayalleriniz İçin Bir Omuz da Bizden

Necmettin Erbakan Üniversitesi, öğrencilerine birçok alanda burs imkânı sunmaktadır. Başarı sizin için bir hedefse, üniversite olarak sizleri her kulvarda destekliyoruz.

Yeni Nesil Öğrenme Modeli

NEÜPLUS

NEÜPLUS kampüs içinde bir kampüs’ün adıdır. Okuduğunuz programın sınırlarının dışına taşmak, ilgi alanlarınızı genişletmek, farklı müfredat ve farklı programlardaki öğrencilerle bir arada olmak ve yeni fikirleriniz ve projeleriniz için sıra dışı bir öğrenim ekosistemi tasarladık.

NEP 4.2

NEP 4.2

Necmettin Erbakan Üniversitesi Platform 4.2

NESEF

NESEF

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal Etki Feneri

NEREİD

NEREİD

NEÜ Öğrencileri Referans ve İnovasyon Dayanışması

SİNERJİ

SİNERJİ

Sosyal İnovasyon Çalışan NEÜ’lüler

GİNEKOP

GİNEKOP

Girişimci NEÜ’lüler Kooperatifi

NEÜREYON

​​Mobil Uygulamamız NEÜReyon’la sizi tanıştırmaktan memnuniyet duyarız.

Kulağınızın çok aşina olduğu bir tını gibi. Bir yerden hatırlayacaksınız ama nereden? Çok yakın, çok tanıdık, çok kanka.